Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Pierścionek zaręczynowy - znajdź swój ideał

Pierścionek zaręczynowy – znajdź swój ideał!

Data publikacji 15 maja 2023


Zaręczyny to niezwykły dzień w życiu każdej kobiety i każdego mężczyzny. Warto sprawić, aby te chwile były wyjątkowe i niezapomniane. Jednak należy pamiętać, że przy wyborze pierścionka zaręczynowego należy pamiętać o preferencjach drugiej połówki. Jest to ważny aspekt, gdyż ten moment powinien być dopracowany na „tip-top”! W tym artykule wytłumaczone zostanie, w jaki sposób wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

Od czego zacząć poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego?

Zaczynając swoją przygodę z poszukiwaniem idealnego pierścionka zaręczynowego trzeba przede wszystkim zebrać myśli odnośnie preferencji swojej partnerki. Bardzo ważne bowiem jest wybranie takiej biżuterii, która jest w guście wybranki. Nie chodzi tutaj wcale o estetykę, ale o to, aby pokazać drugiej połówce, że wiemy co lubi, jaki ma styl i co ją pozytywnie zaskoczy. Jeżeli nie jesteśmy pewni lub się wahamy możemy zapytać o zdanie lub pomoc przy kupowaniu przyjaciółkę, mamę lub inną bliską osobę partnerki. Pierścionek zaręczynowy bowiem ma się podobać wybrance, ma się ona poczuć wyjątkowa i jedyna dla swojego partnera.

Jakie pierścionki zaręczynowe są modne?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest wcale prosty i może on zając sporo czasu. Nie należy się bowiem spieszyć, aby nie popełnić błędu, gdyż nie jest to tania inwestycja. W dzisiejszych czasach bardzo modne są pierścionki zaręczynowe z dużymi, kolorowymi kamieniami szlachetnymi. Jest to bowiem biżuteria, która mocno się wyróżnia i pokazuje indywidualizm kobiety. Jednak należy pamiętać, że nie każda osoba lubi kolorową biżuterię. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że poza kolorowym kamieniem w modzie są zdobienia na obwodzie pierścionka. Mowa tutaj o mikrokamieniach, często w stonowanym, przezroczystym kolorze, aby pasowały do dużego kamienia szlachetnego.

Czy klasyka jest w modzie?

Wielu mężczyzn przy wyborze pierścionka zaręczynowego zastanawia się, czy klasyczny pierścionek jest modny. Oczywiście, że klasyka jest zawsze „na czasie”, ale należy pamiętać, że nie każda kobieta lubi prostotę. Warto więc przed zakupem pierścionka przejrzeć dokładnie szkatułkę z biżuterią swojej wybranki, aby wiedzieć co lubi nosić. Klasyczne pierścionki zaręczynowe charakteryzują się mało masywną obręczą z małym, symbolicznym kamieniem.

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że panuje wiele przesądów i mitów na temat tego ile powinien kosztować idealny pierścionek zaręczynowy. Niestety wielu mężczyzn sugeruje się opinią innych, co wpływa na poczucie własnej wartości, a nawet opóźnia zaręczyny ze względu na brak odpowiednich środków. Należy więc znacząco podkreślić, że ilość pieniędzy przeznaczonych na pierścionek zaręczynowy to niezwykle indywidualna sprawa i osoby z zewnątrz nie powinny mieć wpływu na decyzję. Warto podkreślić, że najważniejsze to trafić w gust wybranki i zorganizować wyjątkową atmosferę do oświadczyn. Są to bez dwóch zdań dwa najważniejsze aspekty proszenia swojej partnerki o rękę.

Jak wygląda zepsuty ananas? Podpowiadamy!

Redakcja dietymedicago.pl

Poznaj naszą redakcję! Na dietymedicago.pl łączymy pasję do zdrowego stylu życia z fachową wiedzą. Znajdziesz u nas inspiracje na smaczne przepisy, porady dotyczące diety oraz lifestyle'u, a także najlepsze triki urodowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?