dietymedicago.pl

Strona poświęcona tematyce zdrowia i odżywiania.

Uroda

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie?

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie?

Mówi się, że wiek kobiety najłatwiej poznać po tym, jak wygląda jej szyja. Niestety jest w tym dużo prawdy, ponieważ na co dzień nierzadko zapomina się o pielęgnacji tej części ciała, poza tym medycyna estetyczna jest bardziej skuteczna w zakresie odmładzania twarzy. Do tego trzeba dodać to, że współczesny styl życia większości osób przyczynia się do szybkiego powstawania zmarszczek i bruzd na szyi i dekolcie. Na szczęście można im zapobiegać i redukować te, które już się pojawiły.

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek na szyi i dekolcie?

Przyczyny pojawiania się zmarszczek na szyi i dekolcie są różne – nie chodzi tylko o upływ czasu. Oczywiście z czasem skóra w tych miejscach staje się mniej elastyczna i traci jędrność, jednak trzeba wziąć pod uwagę także na przykład to, w jakiej pozycji się pracuje, spędza wolny czas i śpi. W dzisiejszych czasach powszechna jest praca przy komputerze lub laptopie, wiążąca się z pochylaniem głowy i przyjmowaniem nienaturalnej pozycji ciała, co sprawia, że na szyi pojawiają się tzw. zmarszczki technologiczne. Spędzasz dużo czasu na korzystaniu ze smartfona? Prawdopodobnie patrzysz wtedy w dół, a to powoduje, że Twoja szyja jest w pozycji, która jest niekorzystna dla jej wyglądu, ponadto sprzyja powstawaniu zwyrodnień kręgosłupa szyjnego.

Jeśli zauważasz u siebie zmarszczki na dekolcie, które pojawiły się przedwcześnie, to musisz wziąć pod uwagę to, jak śpisz. Aby szyja i dekolt wyglądały dobrze, trzeba pomyśleć o odpowiedniej poduszce! Kolejna przyczyna pojawiania się zmarszczek w tych miejscach wiąże się z nadmierną ekspozycją na słońce. Intensywne opalanie się nie tylko jest niezdrowe, ale też przyczynia się do powstawania zmarszczek i bruzd w miejscach, które niemal każda kobieta lubi eksponować. Pamiętaj też o braku nawilżenia skóry. Trzeba nawadniać ją od wewnątrz, ale także i od zewnątrz, stosując odpowiednie kremy i inne kosmetyki.

Co robić, aby zredukować zmarszczki na szyi i dekolcie?

Jeśli chcesz mieć ładniejszą szyję, zadbaj o to, aby podczas pracy Twoje plecy miały podparcie, a monitor nie był usytuowany zbyt nisko. Dobrze będzie ograniczyć czas spędzany nad smartfonem, a przynajmniej staraj się trzymać go na wysokości oczu! Zapewnij też sobie odpowiednią pozycję podczas snu, inwestując w poduszkę, która nie będzie ani za wysoka, ani bardzo niska. Najlepiej będzie wybrać model profilowany, dopasowujący się do odcinka szyjnego kręgosłupa. Pomyśl również o materacu o optymalnej miękkości. Zadbać o skórę na szyi możesz także podczas ćwiczeń. Wystarczy, że codziennie poświęcisz chwilę na specjalne ćwiczenia, które pomagają zniwelować zmarszczki w rejonie tej części ciała. Nie pomijaj picia dużej ilości wody i używania odpowiednich kosmetyków!

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji szyi i dekoltu?

Ważne jest, aby podczas codziennego nakładania kremu na twarz, nie zapominać o tym, że powinno się go rozprowadzić także po szyi oraz dekolcie. Niektóre kremy są przeznaczone do stosowania zarówno na twarz, jak i na szyję i dekolt. Warto również pomyśleć o specjalnych kremach czy serum, które zostały stworzone specjalnie do tego, aby niwelować zmarszczki na szyi i zapobiegać powstawaniu nowych. Składniki sprawdzające się w pielęgnacji wymagającej skóry szyi i dekoltu to przede wszystkim kwas hialuronowy, ceramidy, peptydy, witamina A i C oraz emolienty. Pamiętaj też o stosowaniu kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Co najważniejsze, aby pielęgnacja skóry szyi była skuteczna, musi być wykonywana regularnie!

Udostępnij