Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta Dietetyk online

Dietetyk online – wsparcie dla Twojego zdrowia zawsze i wszędzie

Data publikacji 5 czerwca 2024


Konsultacje z dietetykiem online przeznaczone są nie tylko dla osób, które pragną zrzucić nadmiarowe kilogramy, ale dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że odżywiają się zdrowo i zgodnie z własnymi potrzebami. Dowiedz się, kiedy warto zasięgnąć porady dietetyka online i w czym mogą ci one pomóc.

Dieta na miarę twoich potrzeb

Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne i zróżnicowane potrzeby żywieniowe. Zapotrzebowanie kaloryczne oblicza się na podstawie takich czynników jak płeć, wiek, rodzaj wykonywanej pracy, ilość aktywności fizycznej, a nawet snu. Jest ono zupełnie inne dla dwóch kobiet o podobnych cechach fizycznych i pracy, ale będących na innych etapach życia: staranie się o dziecko, ciąża czy laktacja wpływają na to, jak powinna być kształtowana dieta. 

To jednak nie wszystko. Jeśli stosujemy z różnych względów dietę redukcyjną, czyli wykluczającą pewną grupę produktów spożywczych, również bacznie powinniśmy przyjrzeć się swojej diecie, aby uzupełnić ją w składniki, których dostarczamy w mniejszych ilościach. To ważne dla wegetarian i wegan, ale także osób, które np. nie tolerują laktozy lub pewnych grup warzyw.

Indywidualna dieta online to sposób na zbilansowany, zróżnicowany jadłospis, bez potrzeby ciągłego zastanawiania się, „co dzisiaj na obiad”. Doświadczony dietetyk online przygotuje odpowiednią dietę zgodnie z naszymi wymaganiami i dostarczy przepisy, które sprawdzą się na co dzień.

Codzienne wybory żywieniowe a dietetyk przez internet

Dietetyk przez internet jest specjalistą, który może nam towarzyszyć również przy większych wyzwaniach, jakimi jest np. zrzucenie nadmiarowych kilogramów. Regularne monitowanie naszej kondycji, postępów w odchudzaniu oraz bieżących wyborów żywieniowych motywuje do starania się o własne zdrowie. 

Konsultacje dietetyczne online są wygodnym sposobem na zasięgnięcie opinii profesjonalisty, niezależnie od miejsca zamieszkania czy napiętego grafiku dnia.

W jaki sposób pracuje się z dietetykiem przez internet? Do pierwszej wizyty warto przygotować się odrobinę dłużej. Dobrze jest posiadać aktualne wyniki badań, takich jak morfologia krwi, poziom żelaza czy innych pierwiastków, jeśli mieliśmy w tym zakresie problemy zdrowotne.

Drugim krokiem jest zastanowienie się, jaki jest nasz cel wizyty. Czy chcemy schudnąć parę kilo, czy przybrać na wadze? Przygotowujemy się do dużego wyzwania sportowego i chcemy, aby dieta nas w tym wspierała? A może naszym celem jest bardziej regularne, zbilansowane odżywianie się i wykształcenie pozytywnych nawyków związanych z jedzeniem dla całej rodziny?

W ramach pierwszej konsultacji, nim dietetyk przejdzie do układania diety online, przeprowadzany jest wywiad. Dotyczy on historii chorób, które mogą wpływać na ogólną kondycję organizmu (np. występowanie chorób przewlekłych), stosowanych regularnie leków, trybu życia i pracy. 

Dietetyk będzie również chciał poznać nasze preferencje żywieniowe: dobrze ułożona dieta jest smaczna i przyjemna do stosowania, a nie stanowi „kary”. Dlatego, jeśli nie lubimy konkretnych produktów spożywczych, jak np. brukselka czy wieprzowina, należy to zaznaczyć. 

Po konsultacji wstępnej, dietetyk będzie potrzebował kilku dni na opracowanie planu dietetycznego online i przesłanie go do nas. Zazwyczaj po miesiącu od pierwszej wizyty zalecana jest druga, kontrolna, w ramach której sprawdzane jest, czy jadłospis nam odpowiada, jakie mamy postępy w osiąganiu naszego celu.

W przypadku osób chcących pozbyć się nadwagi czy walczących z otyłością, konsultacje dietetyczne zalecane są częściej, celem monitowania postępów i motywowania do dalszej pracy. Monitowanie postępów odbywa się poprzez sprawdzanie wagi pacjenta. Jeśli pacjent chce mocniej zaangażować się w pracę z dietetykiem, może zacząć korzystać z aplikacji monitorujących dietę, aktywność fizyczną czy sen. 

Jak wybrać dobrego dietetyka online?

Dobry dietetyk online to osoba, która jest doświadczona w swoim zawodzie, ma wykształcenie pozwalające na pracę z osobami borykającymi się z chorobami przewlekłymi i umie motywować do zmian dietetycznych. 

Współpracę z takim specjalistą można podjąć za pośrednictwem portali świadczących usługi medyczne. Chociaż porady dietetyka online są równie skuteczne, jak te w tradycyjnym gabinecie, zazwyczaj są również tańsze. Dzięki temu pacjent nie tylko oszczędza swój czas potrzebny na dojazdy czy oczekiwanie w kolejce pod gabinetem, ale również swoje pieniądze. Wybierając dietetyka online warto kierować się opiniami na jego temat i opiniami na temat serwisu, który umożliwia z nim kontakt. 

Artykuł sponsorowany

Witamina D3

Redakcja dietymedicago.pl

Poznaj naszą redakcję! Na dietymedicago.pl łączymy pasję do zdrowego stylu życia z fachową wiedzą. Znajdziesz u nas inspiracje na smaczne przepisy, porady dotyczące diety oraz lifestyle'u, a także najlepsze triki urodowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?