Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Nawilżający krem do twarzy

Nawilżający krem do twarzy to podstawa pielęgnacji

Data publikacji 26 lipca 2023

Nawilżanie skóry to właściwie podstawa w pielęgnacji dla każdego rodzaju cery. Jeśli chcesz mieć nawilżoną skórę, która wygląda zdrowo, gładko i promiennie, powinnaś codziennie stosować dobry krem nawilżający. Jakie składniki powinien zawierać? Czy każdy może go używać?

Nawilżaj skórę i dostarczaj jej wody

Wszelkie niedobory w piciu wody, a także szkodliwe czynniki zewnętrzne, naruszające warstwy hydrolipidową, to duży problem dla skóry. Jeśli wilgoć ucieka ze skóry przez naskórek, trzeba uzupełniać zapasy wody. Skrajne temperatury promieniowanie UV, klimatyzacja i wszelkie go rodzaju zanieczyszczenia miejskie, także negatywnie wpływają na kondycję skóry. Dlatego podstawowym zadaniem w pielęgnacji jest budowanie ochronnej warstwy na skórze, a to dzięki kremom nawilżającym do twarzy. Woda, która jest w naskórku, pochodzi ze skóry właściwej. Czy wiesz jak działa nawilżający krem do twarzy? Krem nawilżający ogranicza odparowanie wody z naskórka, bo tworzy na nim warstwę ochronną. Najlepiej, jeśli zawiera aktywny i bogate w składniki, które wnikają głęboko w skórę i działają tak, że nawilżają ją nie tylko na chwilę, ale i na dłuższy czas. Jednym ze znanych i cenionych składników o udowodnionym działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym, jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody, bo jest higroskopijny. Oznacza to w praktyce, że jedna cząsteczka tego kwasu, potrafi związać aż 250 cząsteczek wody.

Jak jeszcze można pomóc suchej skórze?

Oprócz intensywnego nawilżania takiej skóry, na przykład za pomocą kwasu hialuronowego, warto wzmacniać jej barierę hydrolipidową. Jak najlepiej to zrobić? Można używać produktów do twarzy, które zawierają choćby witaminę E. Chroni ona skórę przed uszkodzeniami lipidów z naskórka, a tym samym ją wzmacnia. Kremy zawierające lipidy, uszczelniają skórę i budują jej warstwę ochronną. Z kolei witamina B3 odbudowuje warstwę ochronną skóry, a masło shea zatrzymuje się w naskórku i zmiękcza go. Inne składniki kremów nawilżających to gliceryna, która wnika do przestrzeni między komórkami i wiąże wodę. I wreszcie ceramidy, jako substancje odżywiające, które regenerują warstwę ochronną skóry. Są jeszcze nienasycone kwasy tłuszczowe, które są zgodne z substancjami tłuszczowymi w skórze.

Poznaj zasady stosowania kremu nawilżającego

Nakładamy go zawsze tylko na dobrze oczyszczoną skórę, co można zrobić przy użyciu pianek, żeli i płynów micelarnych. Takie lekkie formy do mycia twarzy są skuteczne, a delikatne, dlatego nie podrażniają skóry. Staraj się używać osobnych kremów na dzień i na noc, a najlepiej także w formie serum. Po nałożeniu serum, czekamy kilka minut i nakładamy krem nawilżający. Tylko taka kolejność jest prawidłowa i zapewnia bardziej intensywną pielęgnację skóry. Aktywne składniki w serum wnikają głęboko w skórę i nie  mogą odparować, bo krem tworzy warstwę ochronną na skórze. Regularnie stosowany krem nawilżający z aktywnymi składnikami, zapewnia spłycenie drobnych zmarszczek, wypełnienie skóry i poprawę jej napięcia. Gdy dotykamy skóry po użyciu kremu z kwasem hialuronowym, od razu można wyczuć, że jest delikatna i dobrze nawilżona. Taki efekt utrzymuje się na wiele godzin, a przy codziennym stosowaniu, nie odczuwa się już dyskomfortu związanego z przesuszeniem skóry.

Materiał zewnętrzny

Witamina D3

Redakcja dietymedicago.pl

Poznaj naszą redakcję! Na dietymedicago.pl łączymy pasję do zdrowego stylu życia z fachową wiedzą. Znajdziesz u nas inspiracje na smaczne przepisy, porady dotyczące diety oraz lifestyle'u, a także najlepsze triki urodowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?